www.singer-ceska.cz

Geigerův počítač α, β, γ, χ záření – Měřiče životního prostředí Steinberg Systems

Zcela unikátní kus Geigerův počítač α, β, γ, χ záření - Měřiče životního prostředí Steinberg Systems od značky se zárukou kvality Steinberg Systems jde sehnat na našich stránkách se slevou. Právě nyní za bezkonkurenční cenu 9 399 Kč.
EAN: 4062859150813
Geigerův počítač α

Radioaktivita je všude, jen ji nemůžete ochutnat, nahmatat ani cítit. Nebezpečné záření se naštěstí v životním prostředí vyskytuje jen v malých dávkách. Chcete mít jistotu nebo potřebujete pro svou profesi změřené hodnoty, pak použijte Geigerův počítač značky Steinberg Systems! Geigerův-Müllerův počítač detekuje i nízké dávky s vysokou přesností měření. Uplatníte jej v geologii, environmentálních technologiích, farmaceutickém průmyslu, v jaderných elektrárnách a všude tam, kde existuje podezření na nadměrnou radioaktivitu. Díky měřicímu rozsahu 0,001 μSv – 9999 Sv můžete bezpečně a přesně detekovat radioaktivitu v okolí. Na displeji LCD se sloupcovým grafem vidíte přehledně všechny hodnoty, které měřič záření zaznamenává. Vyberte si mezi zářením α, β a γ a rentgenovým zářením. V prostředí kobaltového záření 60 nabízí zařízení citlivost od 4 MeV pro α-záření, 0,2 MeV pro β-záření, 0,02 MeV pro γ-záření a 0,02 MeV pro rentgenové záření. Určete mezní hodnotu, jejíž překročení jasně signalizuje výstražný tón.
 Využijte vnitřní paměť Geigerova čítače až pro 4 000 hodnot zjištěné radioaktivity. Délku měření určíte v rozmezí 2 až 12 s. K vyhodnocování nasbíraných dat nabízí Geigerův čítač rozhraní Bluetooth s dosahem 10 m. Software přiložený na CD umožňuje rychlý přenos dat, provádění komplexních analýz a kompletní ukládání všech shromážděných dat. Při venkovním použití zaujme měřič záření robustním pláště z plastu a gumy. Spolehlivý provoz zajišťují čtyři 1,5V baterie AA, jejichž stav nabití můžete kdykoli zkontrolovat na displeji. Díky ergonomickému tvaru se Geigerův čítač dobře drží v ruce. Všechny funkce můžete efektivně ovládat pomocí přehledného ovládacího panelu s tlačítky. Takže máte radioaktivní záření vždy pod kontrolou!