www.singer-ceska.cz

Kombinovaná svářečka digitální TIG MIG/MAG MMA 200 A – Kombinované svářečky Stamos

Oblíbený a akční výrobek Kombinovaná svářečka digitální TIG MIG/MAG MMA 200 A - Kombinované svářečky Stamos od společnosti s dlouholetou tradicí Stamos lze získat u nás právě za výhodnou cenu! Za bezkonkureční cenu 14 990 Kč.
EAN: 4250928693372
Kombinovaná svářečka digitální TIG MIG/MAG MMA 200 A - Kombinované svářečky Stamos
Ověřit dostupnost
Značka: Stamos
14 990

Kombinovaná svářečka TRON 200 s digitálním menu umožňuje vhodnou metodu svařování pro každou práci s kovy. Tenké plechy nebo robustní ocelové nosníky, s plynem nebo bez něj, na stavbě nebo v dílně, MIG/MAG, TIG, MMA nebo FCAW – vždy máte k dispozici všechny možnosti, jak efektivně a bezpečně spojovat kovy. Výkonný IGBT invertor zajistí rychlou změnu svařovacího procesu a umožňuje kvalitní svary s extrémně nízkou mírou chyb. Určité svařovací práce v dílně nebo na staveništi je třeba provádět znovu a znovu. V tom případě je dobré, když lze určité parametry přednastavit. U kombinované svářečky TRON 200 máte díky digitální technologii k dispozici 10 pracovních programů, které můžete sami definovat a uložit. Díky tomu nemusíte parametry svařování opakovaně nastavovat, ale můžete se spolehnout na svou předchozí zkušenost, která bude digitálně zachycena. Nastavení všech parametrů je obzvláště snadné pomocí přehledného ovládacího panelu. Otočný regulátor a tlačítka pro výběr funkcí a předvoleb jsou snadno přístupné a snadno ovladatelné, a to i ve svařovacích rukavicích. Intuitivní navigace v menu umožňuje snadné nastavování svařovacích parametrů. Všechny zvolené hodnoty jsou na LED displeji jasně viditelné. 

 • svařovací metody MIG/MAG, TIG, MMA, FCAW
 • univerzálně použitelná při práci s kovy ve stavebnictví nebo v dílně
 • přehledný ovládací panel s digitální navigací a LED displejem
 • snadné přepínání mezi 2-taktem a 4-taktem
 • v závislosti na metodě svařování vhodná na širokou škálu kovů
 • podávání svařovacího drátu prostřednictvím standardního posunu drátu v zařízení, nebo použití spool-gun přímo na hořáku

 Při svařování MIG/MAG je svar chráněn plynem, přičemž jsou při metodě MIG použity inertní plyny a při MAG plyny aktivní. Vyznačuje se vysokou kvalitou svařování, efektivitou a velkou svařovací rychlostí. Dá se použít univerzálně, takže je vhodná jak na svařování ocelových konstrukcí, tak na svařování v menším rozsahu. Pro MIG svařování lze použít spool-gun (není součástí dodávky), kdy je trubičkový drát posouván z cívky přímo k ústí hořáku. Funkce Synergy usnadňuje optimálně sladit všechny parametry při MIG/MAG svařování. Stačí pouze zvolit požadovaný proud mezi 50 a 200 A a ostatní parametry jako svařovací napětí a rychlost podávání drátu se nastaví automaticky. Při metodě svařování TIG používá svářecí stroj TRON 200 k aktivaci elektrického oblouku zapalování Liftarc. Oproti vysokofrekvenčnímu zapalování má tu výhodu, že nemá žádný negativní vliv na funkci citlivých elektronických přístrojů nacházejících se v okolí zařízení, jako jsou například mobilní telefony, počítače či řídící systémy. Nedochází při tom k poškození skrze působení wolframové elektrody ani k problémům se zapalováním v případě přerušení spoje hadic. Mimoto nedochází k poškození hrotu elektrody. Svařování TIG je vhodné na většinu kovů a může se používat u kovů od síly 1 mm. V tomto případě hořák svařuje s malým množstvím jisker a rozstřiků, přičemž se vytvářejí vysoce kvalitní svary a téměř nedochází k jejich deformaci. Svařovací parametry lze snadno kontrolovat na obslužném panelu a svařování je možné provádět z různých pozic, ať již vertikálně, horizontálně, nebo nad hlavou. 

 • Liftarc zapalování
 • vhodné i na tenké kovy od 1 mm
 • téměř žádné jiskry, problémy se struskou ani nutnost dokončovacích prací

Při MMA svařování (E-Hand) není potřeba žádný další plyn, takže tuto metodu lze použít i venku při silném větru. Svářečka při ní vytváří velmi stabilní proud, přičemž je i napětí bezpečně udržováno na stabilní hodnotě. Tím je dosaženo velmi dobrých svařovacích výsledku při velkém množství kovů. Funkce VDR se stará o bezpečnost během MMA svařování, obzvláště pokud se svařuje ve vlhkém prostředí. Dosažení perfektních výsledků svařování zajišťují funkce Arc Force a Anti-Stick, které pracují automaticky a umožňují rychlé a pohodlné svařování.

 • Arc-force, anti-stick
 • VDR – bezpečná práce ve vlhkém prostředí díky snížení napětí před a po svařovacím procesu
 • svařování venku bez plynu
 • svařování kovů od síly 1,5 mm